Nu de CWops CW Academy klas wacht op het nieuwe semester in januari 2026, geeft het mij wat meer rust om ook af en toe weer even een CWops CWT TEST mee te pakken. Vorige week heb ik 27 stations kunnen loggen en gisteravond 29 stations. Vorige week met slechte condities en deze week waren de condities een heel stuk beter. Het eerste half uur ben ik veel tijd kwijtgeraakt aan het vissen op Amerikaanse stations op 20 meter. Heel fijn dat het dan toch ook nog lukt.
De CWops Test is primair een contest voor en door CWops en de studenten van de CWops Academy (CWA). Je kunt dit gebruiken om te trainen en om getraind worden met het nemen van callsigns, namen en CWops nummers of DXCC code. En natuurlijk is het ook gewoon leuk.
Ook op 80 meter ging het prima. Daar heb ik de meeste CWops stations kunnen loggen. Op 40 meter was het stil met erg veel ruis. Ik hoorde (of zag) slechts twee stations die boven de ruis uit konden komen: LZ3ND (Bulgarije) en Len ND3J, Amerika op 40 meter!! Ok, ik dacht eerst Jim N3JT te horen en de uitwisseling (naam en CWops nummer of landcode) verdween in de ruis dus het was een kleine gok. Maar na het geverifieerd te hebben was het toch echt ND3T.
Een leuk uurtje high speed CW contesting 😉 en totaal 2 punten voor de VERON A40 afdelingscompetitie
Vanavond gaan we weer even kijken bij de NTC QSO party. Dit is geen contest maar het aantal gemaakte verbindingen telt wel mee voor de stand, dus dan is het eigenlijk ook een contest.


0 reacties